Nederlandse Natuurkundige Vereniging

FYSICA 2025

Op 11 april wordt het jaarlijkse NNV-congres FYSICA georganiseerd, dit keer in samenwerking met de Universiteit Leiden. Aanmelden is nu mogelijk op www.fysica.nl

Word ook lid!

Natuurkundige? Dan word je natuurlijk lid van de NNV.

Waanzinnige zintuigen

Bestel deze waanzinnig mooie en leerzame poster over de bijzondere zintuigen van dieren! Voor in het klaslokaal of gewoon thuis. De poster laat zien hoe hommels het elektrische veld van bloemen kunnen waarnemen, wat ze helpt bij het herkennen van bloemen. Dolfijnen kunnen voorwerpen die ze voor het eerst tegenkomen via echolocatie later op een televisiescherm herkennen. En zo zijn er veel meer voorbeelden. De poster is in A1- en A2-formaat te bestellen door een mail te sturen naar bureau@nnv.nl. U betaalt alleen de verzendkosten.

FYSICA 2025

FYSICA 2025 heeft een avondprogramma in de binnenstad van Leiden, met een avondopenstelling van Rijksmuseum Boerhaave, een excursie naar de Oude Sterrewacht én een bijzondere wandeling langs de Leidse muurformules, met de bedenkers natuurkundigen Sense Jan van der Molen en Ivo van Vulpen.

Kwartet

Ons prachtige 'Grote-duik-in-de-wereld-van-de-Natuurkundekwartet', bestel het ook!

Vorige Volgende

Website Pad naar de Toekomst: voorspel mee

Om in dit jubileumjaar een blik op de toekomst te werpen hebben we als NNV de website Pad naar de Toekomst gelanceerd. Iedereen kan hieraan mee doen. Wanneer is de eerste bemenste retourvlucht naar Mars? Wanneer is de eerst bankoverval met quantumcomputers? Wanneer wordt donkere materie verklaard? Zeg het maar! Op Pad naar de Toekomst kun je 25 stellingen over toekomstige (natuurkundige) doorbraken, ontwikkelingen, ontdekkingen aan een toekomstig jaartal koppelen. Dat zet je aan tot nadenken en het is nog leuk ook! Doe vooral mee, zodat we uiteindelijk een gezamenlijke visualisatie kunnen maken van hoe we de toekomst voor ons zien.