Artikel
Vijf november docentendag havo/vwo astronomie en astrofysica
Gepubliceerd: 23 September 2025 09:00
De Koninklijke Nederlandse Astronomenclub, KNA, wil meer aandacht geven aan havo- en vwo-docenten met interesse voor astronomie en astrofysica. In Nijmegen (Radboud Universiteit Campus - goed bereikbaar per openbaar vervoer) wordt daarom een speciale dag voor die groep georganiseerd, op woensdag 5 november 2025, van 10.30 tot 17.30 uur.
Op het programma staan lezingen door astronomen over zwaartekrachtsgolven, exoplaneten, en nieuwe radiotelescopen zoals de Event Horizon Telescope. Deze toplezingen zijn grotendeels in het Nederlands. Er is een workshop over zwarte gaten en er wordt naar gestreefd om verwerkingsmateriaal voor de leraren dan wel voor hun leerlingen te verstrekken. De dag wordt afgesloten met een borrel.
Niet alleen leraren maar ook KNA-leden die niet naar Astronomenconferenties komen zijn van harte welkom op deze dag. Deelname is kosteloos, met de kanttekening dat de lunch (in het Huygensgebouw-restaurant) voor eigen rekening van de deelnemers is. Geïnteresseerden kunnen nadere informatie vinden op deze webpagina. Daar staat ook een registratieformulier.